Dane Kontaktowe

Adres:
ul. Sucha 12 80-531 Gdańsk
E-mail :
sekretariat@zmiuw.gda.pl

Centrala: (058) 343-22-54 do 56
Sekretariat : (058) 343-26-15
Fax: (058) 343-26-17
Godziny urzędowania : 7.00-15.00

Elektroniczna skrzynka podawcza

Wiadomości

PIKNIK ŻUŁAWSKI - POiŚ

2 października 2014

W sobotę 27 września na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria w Pruszczu Gdańskim odbył się Piknik Żuławski. Głównym założeniem Pikniku było podniesienie świadomości i wiedzy mieszkańców Żuław Wiślanych nt. realizowanych inwestycji przeciwpowodziowych w ramach projektu ,,Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – ETAP I – Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 oś priorytetowa III – Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska, działanie 3.1. Retencjonowanie wody i zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, a dofinansowany jest z Funduszu Spójności.

W ramach Pikniku zorganizowano cztery odrębne strefy.

W strefie edukacyjnej, prezentowano film „Program dla Żuław 2030”, przedstawiano prezentacje multimedialną z informacjami na temat projektu oraz prezentację interaktywną podczas której przekazano informacje, jak zachować się w czasie zagrożenia powodzią, w trakcie powodzi oraz gdzie szukać pomocy.

Główną atrakcją strefy zdrowia był rajd rowerowy po zrealizowanych inwestycjach w ramach projektu z dwiema trasami - krótszą rodzinną ok. 10 km oraz dłuższą ok. 40 km. Pomimo wietrznej pogody uczestników nie opuszczał dobry humor, a na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody.

W strefie kuchni regionalnej, uczestnicy pikniku mogli skosztować przysmaków regionalnych, m. in. pasztet na swojskim chlebie, tatar ze śledzia z marynowanymi pieczarkami oraz regionalny śledź z cebulką.

Strefa gier i zabaw skierowana była do najmłodszych uczestników, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, a wszystko pod okiem wyspecjalizowanych opiekunów.

W ramach projektu realizowanych jest 27 zadań inwestycyjnych, tj. odbudowa 6 odcinków wałów przeciwpowodziowych (prawie 45 km) rzeki Wisły i rzeki Tugi, przebudowa 20 stacji pomp oraz budowa nowej stacji pomp. 

Wykaz uczestników rajdu rowerowego wraz z wynikami pomiaru czasu

Następny Piknik Żuławski odbędzie się na terenie Nowego Dworu Gdańskiego w czerwcu 2015 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! 
Pozostałe wiadomości